ВІДКРИТИЙ УРОК ВЧИТЕЛЯ ГЕОГРАФІЇ НАДІЇ МАЗУРКЕВИЧ

Дата: 14.02.2022 17:57

Фото без опису10 лютого у 7-А класі відбувся надзвичайно цікавий відкритий урок на тему: "Географічне положення Північної Америки. Історія відкриття та освоєння".

Під час уроку було використано різноманітні методи та форми роботи:

?прийом "Незакінчене речення". Цей прийом дає можливість ґрунтовніше працювати над формою висловлення власних ідей, порівнювати їх з іншими. Робота за такою методикою дає присутнім змогу долати стереотипи, вільніше висловлюватися щодо запропонованих тем, відпрацьовувати вміння говорити коротко, але по суті й переконливо.

?прийом "Дивуй", де за прочитаним описом учні мали здогадатися, який це материк.

?Асоціативний кущ, де учні згадували все, що пов'язано з географічним положенням материка.

Під час уроку учні були дуже активними, відповідали на запитання вчителя та ставили свої запитання, виступили з повідомленнями про відкриття і дослідження Джона Кабота, Олександра Маккензі, Христофора Колумба, Генрі Гудзона (складали таблиці, демонстрували портрети дослідників), вдосконалювали навички роботи з географічною картою, було застосовано прийом ?"Картографічний практикум" (всі географічні об'єкти наносили на контурну карту). Вони ознайомилися із походженням назв окремих географічних об'єктів Північної Америки, розгадували географічні загадки, складали ребуси, розв'язували географічні задачі (визначали координати крайніх точок, визначали протяжність материка із заходу на схід, з півночі на південь) тощо.