ПАМ'ЯТКА ДЛЯ ПОДОРОЖУЮЧИХ
Дана інформація публікується з метою обізнаності населення діям на випадок надзвичайної ситуації
Перебування людей тривалий час у потягах, автомобільному транспорті, затори, очікування на кордонах, складність дотримання вимог особистої гігієни та чистоти рук, вимушене довготривале зберігання продуктів харчування – ось неповний перелік небезпек, які чатують у дорозі.
І все це може бути причиною виникнення різноманітних кишкових інфекцій та харчових отруєнь.
До них належить велика група хвороб, що перебігають у людей з такими симтомами, як: підвищення температури тіла, головний біль, біль у животі, частий рідкий стілець, тошнота, блювота, виражена загальна слабкість.
В організм здорової людини збудники кишкових інфекцій потрапляють разом з їжею, водою або через брудні руки.
Щоб уберегти себе та людей що з Вами подорожують від кишкових інфекцій у дорозі запам’ятайте та перекажіть іншим прості правила поведінки :
НЕ брати в дорогу та не вживати продуктів і напоїв при найменшій підозрі щодо їх недоброякісності та протерміновані.
НЕ купувати продукти харчування на стихійних ринках або з рук у приватних осі
НЕ брати у дорогу продукти, що швидко псуються - варені ковбасні, молочні, кулінарні, кондитерські вироби, салати або інші продукти, які мають обмежений термін для споживання (від двох до 24 годин від часу приготування) і потребують охолодженого зберігання.
ПРИ споживанні овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити питною водою.
НЕ використовувати для пиття, приготування їжі воду з незнайомих джерел водопостачання (ріки, озера, підземні джерела, поверхневі води тощо). Використовувати воду тільки з централізованих джерел водопостачання або питну бутильовану. Слід мати з собою та, за потреби і можливості, поповнювати запас води для пиття та особистої гігієни (умивання, миття рук).
ПЕРЕД приготуванням їжі та перед її вживанням завжди мити руки з милом або проводити їх знезараження побутовими дезінфікуючими засобами (спреї, гелі, серветки).
Обов'язково мити або знезаражувати руки після відвідування туалетів.
У дорогу необхідно взяти запас одноразового посуду, дезінфікуючі засоби, одноразові рушники та серветки, мішки для побутових відходів.
При переїздах з дітьми батьки повинні ознайомити їх з правилами харчування та дотримання особистої гігієни.